Ekonomi

Şeker-İş Sendikası Konya’da çalıştay düzenleyecek

Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, 24 Kasım’da Konya’da “Değişen Dünya, Dönüşen Çalışanlar” konulu bir çalıştay düzenleyeceklerini söyledi.

Şeker-İş Sendikası’nın düzenlediği 7. medya toplantısı sendikanın Antalya’nın Manavgat ilçesindeki otelinde gerçekleştirildi.

Gök, burada yaptığı konuşmada, kamuoyunu doğru bilgilendirmeye çalışan medya mensuplarının zor ve meşakkatli bir meslek icra ettiğini belirtti.

24 Kasım’da Konya’da “Değişen Dünya, Çalışanı Dönüştürme” konulu bir çalıştay düzenleyeceklerini belirten Gök, şöyle konuştu:

“Türkiye’de son yıllarda işçiler için insani bir yaşamın öncüsü olan sendikacılık kavramı, bazı baskılar nedeniyle sendikasızlaşma vebasına yakalandı. Bu nedenle bu konuda uzman kişilerle bir çalıştay düzenliyoruz. Önümüzdeki yıllarda özellikle çalışma hayatında sektörümüzü olumsuz etkilemesi muhtemel bazı sorunları çözmek ve yeni çıkış yolları bulmak konusunu gündeme aldık.” diye konuştu. Konya’da gerçekleştireceğimiz çalıştayımıza valilik, belediye yönetimleri, gıda sektörü çalışanları, üreticiler, kalkınma ajansları, üniversiteler, basın dernekleri ve tüm meslek odaları başta olmak üzere yerel ve bölgesel aktörleri davet ediyoruz.”

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının her geçen gün artarak soykırıma dönüştüğünü belirten Gök, İsrail’in katliamlarının bir an önce durdurulması gerektiğini ifade etti.

Gök, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85’inci yılında saygı ve minnetle andıklarını kaydetti.

savsatajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu